Plastyka powiek


Oczy są pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, gdy spotykamy kogoś nowego. Piękne oczy potrafią zrekompensować inne nie do końca idealne cechy urody. Ponadto oczy, które są zmęczone, z opadającymi powiekami lub z mało estetycznymi workami pod, mogą nie odzwierciedlać dynamicznej bądź entuzjastycznej wewnętrznej natury ich właściciela. Niestety, pierwsze oznaki starzenia często pojawiają się właśnie w tej okolicy.


Można odnieść wrażenie, że przez nadmiar skóry, który tworzy się zarówno nad powieką górną jak i pod powieką dolną, twarz wygląda starzej, a my na zmęczonych. Opadające powieki to jednak nie tylko problem estetyczny - często zdarza się, że ta luźna skóra ogranicza widzenie, co powoduje z kolei ogromny dyskomfort.

Jeśli mamy dość takiego stanu rzeczy, warto dowiedzieć się więcej o zabiegu korekty powiek.

Plastyka powiek - zabieg

Operacja przeprowadzana jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym dożylnym.

Plastyka powiek górnych polega przede wszystkim na usunięciu nadmiaru luźnej skóry, ale również zredukowaniu mięśnia okrężnego oka oraz okołogałkowego tłuszczu.

Bardziej skomplikowanym zabiegiem jest korekta powiek dolnych. Wymaga ona znieczulenia dożylnego. Są to operacje o dłuższym okresie rekonwalescencji i wymagają więcej cierpliwości w oczekiwaniu pełnego efektu. Ten zabieg obejmuje głębsze tkanki i określany jest jako "lifting środkowy". Szczególnie tzw. "worki pod oczami" wymagają tego typu plastyki. Cięcie przebiega w fałdzie powiekowym w przypadku korekty powiek górnych lub bezpośrednio pod linią rzęs podczas zabiegu korekty powiek dolnych. W obu przypadkach blizny po kilku tygodniach stają się niewidoczne.

Przebieg pooperacyjny

Pacjenci po zabiegu wychodzą z kliniki tylko z małymi plasterkami przykrywającymi rany a szwy zdejmowane są już po 7 dniach od zabiegu. Wtedy też można już przykryć ewentualne zaczerwienienia makijażem oraz wrócić do codziennych obowiązków. Aktywność fizyczna jest niewskazana wcześniej niż po sześciu tygodniach od operacji. W przypadku plastyki powiek górnych gojenie wstępne to minimum 1-3 miesiące, ale efekty są trwałe i spektakularne.

Inne opcje

Czasem łączymy zabiegi korekcji powiek z podniesieniem brwi, by poprawić wysokość i podtrzymać ich kontur. Podczas naszych konsultacji wyjaśniamy czy mogliby Państwo odnieść korzyść z tej łączonej procedury.

Dodatkowe informacje
  • Rodzaj znieczulenia: miejscowe lub dożylne
  • Czas trwania zabiegu: 1 - 2 h
  • Pobyt w klinice: bez lub kilka godzin (w przypadku znieczulenia dożylnego)